We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Žalm 46

by Tvoje mama

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      $2 USD  or more

     

1.
Karel Šolc 03:37
Karel Šolc
2.
Žalm 46 03:29
Pronárody hlučí, království se hroutí. Hnulo mi to žlučí, jdu nasbírat proutí. Já posílám svůj křik, já vysílám svůj hlas Mám jednoduchý trik, jen uvázat to včas. Ale něco mi tu nesedí, dostávám divný pohled. Syn přes zuby procedí, že nesnáší můj dohled. Já podívám se na něj, pak pozoruju oblohu. Jen otroci se klaněj, já nesnáším tu námahu. Buď svůj, buď sám, bojuj za svou zem, Jásal velký král, Vzýval velký sen. Jenom tam nestůj, jako Karel Šolc. Tvoje mama smrdí, a moje smrdí taky. Smrdí tady všichni, ale nejvíc smrdíš ty. Ale co sem to jen chtěl… jo vlastně! Šel jsem radši pryč vidím to už jasně Pak procházím se kolem, a další věž se kácí. Země chcípá morem, žirafy se vrací. A kdybys náhodou nevěděl Co to jsou žirafy To jsou takové zvířata S dlouhým krkem Buď svůj, buď sám, bojuj za svou zem, Jásal velký král, Vzýval velký sen. Jenom tam nestůj, jako Karel Šolc. Žirafy už táhnou, Kulky vzduchem sviští, Na tu dobu dávnou, Vzpomínaj si svišti. Tráva byla černá jako nebe v noci, Tráva byla dobrá, říkali proroci. Oheň vzal vše, ani tys mu nebyl dobrý. Je poslední mše háv nám vlaje modrý Tady potřebuju ještě jednu sloku Ale tvoje mama potřebuje ještě jednu sloku Buď svůj, buď sám, bojuj za svou zem, Jásal velký král, Vzýval velký sen. Jenom tam nestůj, jako Karel Šolc. Žirafy jsou doma, hrozným hněvem běsní. Kde že je ten král, co oběti mu nesli? Král však prchl, nemá zbraň, lid se strachem svíjí. Syn jej vyhnal, volí daň, v pekle vlci vyjí. Lid se k zemi sklání, pod tlapami duní les, Lišky, vlci běží plání, na poslední ples. Země mrtvá, lid je mrtvý, nemyslící dav, Průsečíky, lodě kotví. Černý vlaje háv. Buď svůj, buď sám, bojuj za svou zem, Jásal velký král, Vzýval velký sen. Jenom tam nestůj, jako Karel Šolc. V tichu zvony bijí, hoří pustá zem, Syn sám hrůzou bílý, leží vlky proboden. Buď svůj, buď sám, bojuj za svou zem, Jásal velký král, Vzýval velký sen. Jenom tam nestůj, jako Karel Šolc.
3.
Zamilovaná 03:08
Mám tě rád a přemýšlím, jak ti to sdělit, zkoušel jsem moc způsobů, jak se osmělit. Bohužel, můj strach převládl, nevím, co s ním, přemýšlím, jak jenom zjistím… Jestli mě máš ráda, víc než kamaráda. Jestli mě chceš líbat, celou noc mě milovat. Jestli mě chceš políbit, a věrnost mi přislíbit. To já teďka nevím, až to zjistím se těším, nemůžu se vůbec smát, víš ty že já tě mám rád, Když jsem se tě jednou ptal, myslíš si, že půjde to tak dál a dál. Řekla’s mi, že netušíš, že osud ví, ale já v čem náš problém teďka tkví. Ty máš prostě ráda, mýho kamaráda, jmenuje se Viktor, a má velký traktor. Chceš být s ním, a ne se mnou, co mám dělat se sebout? To já teďka nevím, až to zjistím se těším, nemůžu se vůbec smát, víš ty že já tě mám rád, (sólo) Zkurvený a je to zkurvený Viktor, přemýšlím, že ukradnu mu jeho traktor! Trošku mě sere, že není to Zetor, Tak mu rozmlátím aspoň ten jeho motor a taky rotor Viktorův Ty máš prostě ráda, mýho kamaráda, jmenuje se Viktor, a má velký traktor. On má velký traktor, a má vyšší Viktor faktor, je to prostě Viktor z hor, za domem mu rostě brambor. Ty máš prostě ráda, mýho kamaráda, jmenuje se Viktor, a má velký traktor. On má velký traktor, a má vyšší Viktor faktor, je to prostě Viktor z hor, za domem mu rostě brambor. Je to prostě Viktor z hor, a má vyšší Viktor faktor. Nic nezmůžu i kdybych chtěl, Viktorovu holku mít bych měl… hahaha! Ty máš prostě ráda, mého kamaráda, jmenuje se Viktor, a má velký traktor. On má velký traktor, a má vyšší Viktor faktor, je to prostě Viktor z hor, za domem mu rostě brambor. Jestli mě máš ráda, víc než kamaráda. Jestli mě chceš líbat, celou noc mě milovat. Jestli mě chceš políbit, a věrnost mi přislíbit. To já teďka nevím, až to zjistím se těším, nemůžu se vůbec smát, víš ty že já tě mám rád!

credits

released April 21, 2010

Žalm 46 lyrics by Viktor Daněk and Zdeněk Gromnica
Zamilovaná lyrics by Stanislav Hruška
Album cover art by Lukáš Plaček

Everything else by Zdeněk Gromnica
zdenek.gromnica@futuremillennium.com

license

tags

about

Tvoje mama Olomoucký, Czech Republic

Tvoje mama is a 2 piece project, combining parody, absurdist fiction, rap, metal, piano and acoustic guitars.

Tvoje mama (Your mom) isn't a German Oma. She doesn’t iron diapers. She's the matriarchal holy trinity: Father, Son and Holy Karel Šolc. Kein Bullshit, kein Gold. Just Millennium, who looks like Jesus and plays it all, and Victorius, a distracted introvert with the soul of a rapper.
... more

contact / help

Contact Tvoje mama

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Tvoje mama, you may also like: